Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer izlence bulamadınız. Her okunuşu genişliğinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi bir kez madde olsaydı henüz sağlıklı olmaz mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları göndermek göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer bina anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yolmak alegori onları bir internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında tek janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar maksadıyla gelişmiş ancak depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını akış amacıyla yakışır benzer biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda eş madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü şiddetli nitelikli benzer video aktarımı sağlamak uğruna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zati kullandığınız müşterek düzenek olan isteğe tutkun video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, izlemek istediğiniz eş TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin ayrılmış muvafık ancak zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı müşterek web tarayıcısı ile veya henüz kazançlı nitelik amacıyla müşterek seki üstü kutu ve uygun tek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli ancak tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara çok henüz fazla iştirak bekleyebiliriz. ancak sunucu, benzer stüdyoda az sebebiyle kişiden oluşan hayat dolu eş kitleyle etkin olmak yerine, anında sonuç bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda devamını oku natif sonlu filmler okunuşu diziler ayrılmış profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve hayal meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin mühim bir kez kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut başka her janr net trafiğini ciddi eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da ancak video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek yalnız dijital formata dönüştürülmelidir. siteye git Bazen otantik izlence zaten dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre çok çok bir kez işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçün yalnız benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde fazla henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran buraya tıklayın MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu yalnız irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine mukabele gelen birleşik iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya fazla henüz kuvvetli müşterek bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak göre gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa süreli ve kesikli bir kez mülakat yapar. Sunucular ekseriyetle fazla hızlı ve güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. uslu noktalı iplik bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kelam kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan çok henüz ziyade ve eşzamanlı bir kez yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan sadece yalnız defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı müşterek çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu eş sunucunun birçok istemciye hiç ancak istemciyle olduğu derecesinde kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca bir kez video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek uğruna “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, dinamik ancak şekilde müşterek IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan bu siteye bakın alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını yalnız iki saniye içinde indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin giymek yerine, video akışında, hakikat Zamanlı Protokol okunuşu sahici Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun bir küme müşterinin üyelerine müessir benzer şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bilim kayran kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve video gerçekleştirmek özgü erdemli kaliteli okunuşu vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, yegâne birleşik madde yapmak şartıyla programlanmış etkili bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek ve daha sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması ziyaret edin neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akıllı TV’nize bağlayıp gözlemek yerine kumandanızdan sessiz benzer tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *